Pompa hydrauliczna Rexroth – działanie, budowa i zastosowanie

Pompa hydrauliczna Rexroth to urządzenie, które służy do przesyłania cieczy w układzie hydraulicznym.

Jest ona stosowana w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, rolnictwo czy też przemysł samochodowy. Pompa hydrauliczna Rexroth może być napędzana ręcznie lub elektrycznie.

Urządzenie to jest bardzo trwałe i niezawodne, dlatego też cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Pompa hydrauliczna Rexroth – opis na naszym serwisie – działanie i zastosowanie

Pompa hydrauliczna Rexroth jest jednym z elementów układu hydraulicznego, którego zadaniem jest wytwarzanie ciśnienia oleju hydraulicznego. Pompy hydrauliczne Rexroth są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak: budownictwo, przemysł samochodowy, rolnictwo i inne. Pompy hydrauliczne Rexroth mogą być stosowane zarówno w układach otwartych, jak i zamkniętych.

Pompa hydrauliczna Rexroth – budowa i działanie

  1. Pompa hydrauliczna Rexroth jest jednym z najpopularniejszych typów pomp hydraulicznych na rynku. Jest to spowodowane jej wysoką wydajnością i niezawodnością.
  2. Pompa hydrauliczna Rexroth składa się z kilku elementów: pompy głównej, silnika, zaworu sterującego oraz przewodu tłocznego.
  3. Pompa hydrauliczna Rexroth działa w następujący sposób: silnik napędza pompę główną, która tłoczy olej do zaworu sterującego. Zawór sterujący reguluje przepływ oleju do poszczególnych elementów układu hydraulicznego.
  4. Pompa hydrauliczna Rexroth jest bardzo popularna ze względu na swoje wysokie parametry techniczne. Jest ona stosowana w różnych gałęziach przemysłu, m.in.: budownictwie, rolnictwie czy też transporcie.

Pompa hydrauliczna Rexroth – zastosowanie i budowa

Pompa hydrauliczna Rexroth to urządzenie, które służy do pompowania oleju hydraulicznego w układach hydraulicznych. Pompy tego typu mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budownictwo, przemysł samochodowy czy rolnictwo. Pompy hydrauliczne Rexroth są bardzo trwałe i niezawodne, a ich budowa umożliwia łatwe i szybkie naprawianie ewentualnych usterek.

Pompa hydrauliczna Rexroth jest skonstruowana w taki sposób, aby jej głównym elementem roboczym był wałek tłoczny. Wałek tłoczny jest umieszczony w cylindrze, a całość jest zamknięta w obudowie ze stali. Pomiędzy wałkiem a cylindrem znajduje się uszczelka, która chroni przed przedostawaniem się oleju do innych części pompy. Olej hydrauliczny doprowadzany jest do pompy za pomocą rur i kanałów doprowadzających, a następnie trafia do komory tłoczenia. W komorze tłoczenia olej pod ciśnieniem napiera na wałek tloczny i powoduje jego obrót. Obracający się wałek tloczy olej do komory wyporowej i stamtąd olej trafia już do ukladu hydraulicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *